dozownik do pralek na płyny


spaghetti

Temat: Pralka Whirlpool AWM 6061 nieprawidłowe podawanie płynu
Witam
W pralce Whirlpool AWM 6061 płyn do płukania podawany jest na początku programu płukania a powinien być pobrany przy ostatnim poborze wody. Czy jest to wina programatora czy też uszkodzeń osprzętu (posiadamy bardzo twardą wodę). Pisząc o osprzęcie mam na myśli cięgno i kieszeń dozownika. Swego czasu cięgno nie działało(skrystalizowany proszek zablokował dźwignię ), po konserwacji działało ok.
Proszę o informację
Pozdrawiam
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1572676.htmlTemat: pralka beko wkd 23580t - woda pod pralką
Pompka nie ma nic do rzeczy.Jeśli masz wodę pod pralką a na 100 % węże są dobre to zdejmij górną pokrywę pralki.Włącz najlepiej program płukania i obserwuj czy spod dozownika podczas pobierania wody nie sączy się woda.zwłaszcza kiedy pralka pobiera płyn do płukania.Otwierają się dwa zawory i jest wtedy większe ciśnienie wody wpadającej do dozownika.Możesz tez włożyć pranie do pralki i to najlepiej takie które wchłania dużo wody i po namoczeniu włącz wirowanie.Często wycieki ujawniają się właśnie wtedy kiedy siła odśrodkowa rozbryzguje po bębnie.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1631071.html


Temat: Pralka Electrolux EWT 811 - problemy operacyjne
witam,
chciałam prosić o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
pralka nie jest pierwszej młodości, ale do tej pory sprawowała się wyśmienicie.
ostatnio podczas prania (po pobraniu wody) diody gasły i za chwilę znów się zapalały-jakbym ją odłączała od prądu. i tak cały czas z mniejszą lub większą częstotliwością.
aby spuścić wodę z pralki lub odwirować/przepłukać nie dokończone pranie trzeba było zmienić program po wcześniejszym wyłączeniu pralki.
za namową domorosłego speca-sąsiada poprzetykałam wszystkie rurki (oprócz ok. 1,5 metrowego sztywnego przedłużenia rury odpływowej) do jakich miałam dostęp oraz sitko.
przy ponownej próbie pralka zrobiła całe pranie.
niestety po kilku dniach nieużywania pralka znów zaczęła wariować - tym razem ze wzmożoną siłą znów migały diody w pralce, nie wylała wody i nawet nie dokończyła prania (w dozowniku detergentów został tylko płyn do płukania) na dodatek światło ścienne zaczęło mrugać i koniec końcem wysiadło światło w łazience i kuchni (jeden bezpiecznik).
na wtorek umówiłam się z serwisantem. z racji, że to będzie naprawa pogwarancyjna nie wiem czy w ogóle opłaca mi się ją naprawiać. serwisant wspomniał przez telefon, że jeśli to jest to o czym myśli to naprawa wyjdzie mnie jakieś 400 - 500zł ze wszystkim (części+robocizna). jeśli tak to wolę kupić nową pralkę...
chciałabym jednak poprosić o pomoc w kwestii diagnozy wariacji mojej pralki by uniknąć ewentualnego oszustwa.
z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi
pozdrawiam...
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1530170.html


Temat: pralka, whirlpool, AWO/D4313/P
witam!
Mam problem następującego typu moja pralka podczas programu płukania za pierwszym i drugim płukaniem dostaję się woda do dozownika na płyn i podczas trzeciego płukania nie ma już tam płynu i wydaje mi się że ostatnio zamiast cyklu 2 godz.( bawełna 40C) skróciła mi czas prania.
pozdrawiam.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1422144.html


Temat: Pralka Samsung f1043 - nie pobiera płynu do płukania
Dżięki, transoptor za podpowiedź. Rzeczywiście, problem tkwił w otworkach wlotowych, na których zacisnięte są wężyki doprowadzających wodę. Przeczyściłem je i woda leci jak oszalała. Płyn do płukania pralka pobrała, jednak po zakończeniu prania, w dozowniku na płyn do płukania pozostała woda. Czy to normalne ? proszę o odpowiedź.

pozdrawiam
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1394949.html


Temat: polar pwa 1051/p
mam pralkę POLAR pwa 1051/p z wsadem górnym ,problem polega na tym ze nie zawsze przesuwa się dozownik wody i nie z każdej kieszeni wypłucze płyn lub proszek poradżcie.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1643098.html


Temat: beko wbf 606 xg zabiera płyn w pierwszej fazie prania
Mam taki kłopot iż moja pralka wraz z napełnianiem w pierwszej fazie prania pobiera cały płyn w dozowniku woda leci tam gdzie proszek i tam gdzie płyn dlaczego jest tak ?
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1642076.html


Temat: Pralka z ceramiczną grzałką a odkamienianie + inne kwestie
Witam na forum elektrody!

Śledzę Was od dawna w różnych dziedzinach ale dopiero teraz się zarejestrowałem.

Tak mi życie wydarzeń tok pokierowało, że kupiłem na poczatku września pralkę Samsung model WF8602NGW z serii diamond.

Specyfikacja tutaj: http://www.pralki.samsung.pl/specyfikacje/?PHPSESSID=6a2c0381cf5dd11ffa02cfa7aa7474ef

O pralkach Samsung powiedziano wiele ale o modelach wcześniejszych. Podobnie o ich technologii Silver Nano ale mój model jej nie posiada. Za to posiada ceramiczną grzałkę, która - wg specyfikacji producenta - ma być trwalsza od zwykłej co najmniej trzy razy. Teoria mówi, że grzałka z powłoką ceramiczną znacznie redukuje osadzanie kamienia.

Jak jest w praktyce? Nie mam pojęcia Ale zastanawia mnie kilka innych kwestii:

1. Ceramika jak to ceramika - jest różna. Skład też ma różny. Czy środki zmiekczające wodę (Calgon czy Claro czy inne) mogą jakoś negatywnie wpłynąć na powłokę ceramiczną grzałki? Konsultant samsunga twierdzi, że taka możliwość istnieje. Podobnie jak w przypadku środków anty-kamień (odkamieniaczy - domowych jak kwasek cytrynowy czy ocet jak i gotowych produktów). ALE skoro takie środki nie uszkadzają np. ceramicznych naczyń czy kubków to niby czemu mogłyby uszkodzić grzałkę?

2. Płyny odkamieniająco-konserwująco-oczyszczające. Jest ich cała masa i pytanie czy warto? Czy to czysty chłyt matertindody czy też warto od czasu do czasu przepuścić takie coś przez pralkę?

3. Calgon z tego co zauważyłęm nie tylko zmiękcza wodę ale i rozpuszcza nagromadzony kamień (pralka u rodziców - po sporadycznym stosowaniu - np. porcji dodanej do proszku - promocja) wylatują z wodą spore kawałki kamienia. Więc rozpuszcza. Inne? Nie wiem. ALE zakłądamy, że to kwestia drugorzędna - podstawa to zmiękczanie wody. Czy warto? Dobre proszki do prania zawierają takowe zmiękczacze ale nawet na ich opakowaniach jest, że do twardej wody trzeba nasypać go więcej a do miękkiej mniej - jak dokłądamy zmiękczacz to teoretycznie oszczędzamy na proszku - jak to się ma w rzeczywistości? I najważniejsze - jaki może mieć wpływ na ceramiczną grzałkę?

4. Jeżeli faktycznie grzałka ceramiczna powstrzymuje osadzanie się kamienia na niej to czy można odkamienianie olać zupełnie? Na moją głowę to niekoniecznie bo kamień siada nie tylko na grzałce ale jeżeli jest ryzyko uszkodzenia grzałki takim środkiem to jak odkamieniać?

I tak - zalałem samsunga pytaniami.

Póki co najważniejsze kwestie poruszyłem. Jakby co dodam kolejne.

EDIT

5. Sposób eksploatacji pralki. Można korzystając z gwarancji zarzynać pralkę na całego (max wirowanie, częste prania itd. - wiadomo najbardziej ryje po łożyskach) lub też używać z głową normalnie (częstotliwość prania wg potrzeb, nieco niższe wirowanie). Co jest lepsze?

Z jednej strony bez maksymalnego obciążenia nie poznamy wytrzymałości pralki ale po zakończeniu okresu gwarancyjnego istnieje dużo większa szansa na uszkodzenia, potężne. Z drugiej oszczędny tryb zaowocuje dłuższą żywotnością tylko na ile?

Odnośnie mojego modelu - mam gwarancję na 3 lata, jak piorę to według potrzeb i nie nastawiam szybszego wirowania niż 800RPM (max to 1200). Nie potrzebuję a wilgotne ubrania, równo rozwieszone nie wymagają prasowania

EDIT2

6. Użytkowanie ogólne.

Po praniu otwarte drzwiczki plus uchylona szuflada to obecnie norma i chyba każdy tak robi. Ale stosowanie proszku - dozownik w szufladzie czy do bębna? Co lepiej? Płyn do płukania tkanin rozwadniać czy lać w zagęszczonej formie w komorę szuflady? Bardzo gęsty to on nie jest i ścieka samodzielnie, ale różnie już słyszałem.

Zapraszam do rozmowy
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1426045.html